Prezentare generala

Clientul nostru este unul dintre cele mai mari agentii de turism din Europa. Cautam pentru ei un Contabil Senior, care se va alatura echipei, sub managementul direct al Contabilului Sef si al Directorului Financiar.

Descrierea jobului

Evidenta si inregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori
Inregistrarea deconturilor
Verificarea soldurilor bancare ︅​︉​︉︀​︁︄︁
Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune)
Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri
Efectueaza reconcilieri de solduri
Intocmirea confirmarile de sold la inchiderea exercitiului financiar
Pregatire balanta de verificare lunara, pregateste declaratiile D300/D394/D100 sub supravegherea sefului contabil

Candidatul ideal

Minim 3 ani experienta in contabilitate
Studii superioare de profil (contabilitate)
Cunoștințe de legislație fiscală, contabilitate financiară și de gestiune
Bun cunoscător al pachetului Microsoft Office (Excel, Word)
Cunoasterea limbii engleze nivel mediu
Capacitate de respectare a termenelor limită
Capacitate de sinteză și atenție la detalii

Se lucreaza de luni pana vineri de la 09:00-18:00. 3 zile vei veni la birou (luni-miercuri), iar 2 zile vei putea lucra de acasa.

Salariul este de pana la 8000 de lei net, in functie de experienta.

ID CH: 1512573

campurile marcate cu (*) sunt necesare.

Ataseaza CV (Attach CV)*
Fisier (File): Pdf, Txt, Doc, Docx.
Limita fisier (File limit): max. 5mb.

Declar ca am citit si sunt de acord cu Politica de confidentialitate si termenii si conditiile RTT.