Prezentare generala

Companie internationala de turism, cel mai mare DMC (Destination Management Company) detinuta de o persoana privata, angajeaza un coordonator de turism si evenimente pentru o parte din clientii companiei.

De 28 de ani pe piata, prezenta in peste 90 de tari, ofera angajatilor independenta si flexibilitate in alegerea programului de lucru, in functie de gradul de incarcare, zile de lucru de acasa, concedii si zile libere care depind doar de disponibilitatea celorlalti colegi. Ocazional se poate lucra in weekend.

Responsabilitati:

Persoana pe care o vom selecta cu mare atentie, manageriaza proiecte de incoming pentru clienti din strainatate, de la inceput si pana la finalizare:

– concepe oferta pentru client (buget, itinerariu)
– pastreaza contactul cu clientii si ii consiliaza pe acestia pana la confirmarea proiectului
– efectueaza rezervarile si activitalile necesare desfasurarii actiunii
– supravegheaza proiectul on site in momentul desfasurarii
– intocmeste facturile si situatiile financiare aferente proiectelor

Cerinte:

– cunoasterea Romaniei ca si destinatie turistica
– utilizarea de platforme de rezervari
– cunostinte de facturare
– aptitudini de comunicare cu clientii

Experienta: 1 – 3 ani (incoming, evenimente sau agentie de turism corporate).
Limbi straine: Engleza fluent, alta limba straina (franceza/spaniola/germana) reprezinta un avantaj.

Salariul pleaca de la 3000 de lei net/ luna si creste in functie de experienta si de potentialul fiecarui candidat. Adaugam diurne si plata orelor suplimentare. Se mai ofera rezervari cu discount, programe de fidelitate.

Etichete Job: corporate, destination, dmc, incoming, Outgoing

campurile marcate cu (*) sunt necesare.

Ataseaza CV (Attach CV)*
Fisier (File): Pdf, Txt, Doc, Docx.
Limita fisier (File limit): max. 5mb.

Declar ca am citit si sunt de acord cu Politica de confidentialitate si termenii si conditiile RTT.