Prezentare generala

Cel mai nou client al nostru este unul dintre cei mai solizi tur operatori romani. Cu experienta de 20 de ani pe piata romaneasca si nu numai, se bucura de relatii corecte atat cu clientii, B2B, cat si cu angajatii loiali. Fiind apreciati si avand o experienta acumulata de-a lungul anilor isi permit o dezvoltare continua a portofoliului de destinatii si oraselor de plecare in toata tara.

In acest moment, cautam un manager de vanzari care sa dezvolte si sa ingrijeasca portofoliul B2B din Bucuresti si care sa organizeze reteaua de vanzari din tara (minim 5 locatii). Acesta trebuie sa aiba minim 3 ani expirienta in vanzari, cu un background solid pe piata de turism in Romania, motivat si indreptat catre succes. Abilitati de comunicare si prezentare, puterea de convingere si negociere, reputatia ireprosabila sunt principalele calitati.

Responsabilitati:

– Coordonarea echipei regionale de vanzari
– Identificare, recrutare și on-boarding a noi parteneri
– Gestionarea activităților de vânzări ale partenerilor pentru generarea veniturilor
– Coordonarea, elaborarea și executarea obiectivelor de vânzari
– Analiza tendințelor de piata și dezvoltarea continua a vanzarilor si brand-ului
– Evaluarea performanței a partenerilor și elaborarea unui plan de dezvoltare
– Informarea partenerilor despre portofoliul de produse și serviciile oferite precum si a procesului de colaborare
– Adresarea si rezolvarea situatiilor conflictuale
– Dezvoltarea relatiilor solide cu parteneri
– Analiza activitatilor de concurenta si elaborarea strategiilor de consolidare a pozitiilor companiei

Este obligatorie cunoasterea limbii engleze si detinerea unui permis de conducere. Oferta salariala este compusa din venit fix lunar, la care se adauga bonuri de masa si bonus in functie de rezultatele proprii si ale echipei.

Etichete Job: area sales manager, destination, dmc, Outgoing, sales manager, TMC

campurile marcate cu (*) sunt necesare.

Ataseaza CV (Attach CV)*
Fisier (File): Pdf, Txt, Doc, Docx.
Limita fisier (File limit): max. 5mb.

Declar ca am citit si sunt de acord cu Politica de confidentialitate si termenii si conditiile RTT.