Prezentare generala

Clientul nostru este o agentie de turism corporate, afiliata international, cu un focus crescut pe partea tehnologie. Pentru ca au achizitionat si dezvoltat platforme multiple, sunt acum in cautarea unei persoane care sa inteleaga procesele la nivel macro pentru a fi liant intre nevoile departamentelor si solutiile tehnice propuse.

Cerinte:

  • cunoasterea tehnologiilor folosite in agentiile de turism (solutii de back si mid office, integrari, dezvoltare B2C/ B2B, soltii specifice corporate travel);
  • experienta de management de echipa si/sau management de proiect;
  • experienta in crearea de proceduri de lucru;
  • intelegerea procesolor specifice agentiilor de turism (ofertare, rezervare, facturare, matching furnizori, raportare etc);

Responsabilitati:

  • lucreaza cu toate celelalte departamente pentru a avea o imagine de ansamblu a activitatii fiecarui departament, in stransa legatura cu viziunea de business;
  • participa si ofera training tuturor persoanelor cheie din organizatie, pentru orice noua implementare tehnica;
  • propune implemnetari tehnice care ajuta workflow ul agentiei;
  • urmareste bugetele IT;
  • tine legatura cu toti furnizorii de solutii tehnice;
  • auditeaza procedurile actuale de lucru;
  • creeaza  si impementeaza proceduri noi de lucru;
  • participa la sedintele de management interdepartamentale;
  • evalueaza permanent tehnologiile din piata, specifice, prin participarea la targuri de profil, intalniri, studiu individual;
  • identifica avantajele competitive si tendintele, in beneficiul companiei.

Salariul oferit este in functie de experienta si va fi negociat ca atare.

campurile marcate cu (*) sunt necesare.

Ataseaza CV (Attach CV)*
Fisier (File): Pdf, Txt, Doc, Docx.
Limita fisier (File limit): max. 5mb.

Declar ca am citit si sunt de acord cu Politica de confidentialitate si termenii si conditiile RTT.