Prezentare generala

Agentie cu peste 20 de ani experienta, corporate si leisure travel, reprezentant al unui TMC international, este pregatita sa integreze in colectivul ei un MICE Manager.

Serviciile agentiei includ bilete de avion, cazare in tara si in strainatate, organizare de evenimente (incentive trips, teambuildings, conferinte, lansari produse etc.), rent-a-car, pachete de vacanta in tara si strainatate.  TU vei face parte dintr-o echipa dedicata (3 persoane) si vei coordona departamentul MICE, dar te vei implica si in organizarea evenimentelor, atat pe intern, cat si pe extern.

Responsabilitati

  • Coordoneaza departamentul MICE, implicat in organizarea de evenimente, conferinte, congrese, mese rotunde;
  • Planifica si organizeaza evenimente corporate pentru clientii companiei, asigurand, cand este solicitat, asistenta in timpul desfasurarii evenimentelor;
  • Mentine si dezvolta relatia cu clientii si furnizorii companiei;
  • Negociaza tarifele si bugetele cu furnizorii pentru a oferi clientilor solutii in concordanta cu solicitarile acestora;
  • Creeaza rapoarte de vanzari si activitate a departamentului;
  • Conduce si asigura supravegherea activitatilor legate de crearea de noi produse;
  • Stabileste nevoile de dezvoltare a personalului, intervievarea, angajarea si instruirea noilor angajati;
  • Stabileste prioritatile departamentului, motivand echipa si oferind suport;
  • Mentine comunicarea permanenta cu celelalte departemente ale companiei (vanzari, marketing, financiar).

Cerinte

  • Absolvent studii superioare;
  • Minimum 5 ani experienta in planificarea si organizarea de evenimente corporate (interne si externe);
  • Capacitati de lider si experienta in management;
  • Capacitati de planificare si organizare, foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Persoana creativa, dinamica si competitiva;
  • Cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit);
  • Cunostinte de operare PC: Office, Excel, PowerPoint;
  • Avantaj: Permis categoria B

Salariul: 6000 lei net/ luna.

Etichete Job: corporate, evenimente, management, MICE, TMC

campurile marcate cu (*) sunt necesare.

Ataseaza CV (Attach CV)*
Fisier (File): Pdf, Txt, Doc, Docx.
Limita fisier (File limit): max. 5mb.

Declar ca am citit si sunt de acord cu Politica de confidentialitate si termenii si conditiile RTT.